K významu coriolusu

Imunonutriční použití houbové výživy patří k běžné lékařské praxi po celé Asii. Například japonská společnost Sankyo Pharmaceutical Co. prodává extrakt z houby Coriolus versicolor pod světoznámým názvem Krestin (PSK), který se na více než 10 let stal nejvíce prodávaným farmaceutickým produktem a který byl předepisován jako nespecifický imunomodulator společně s chemoterapeutickými přípravky u léčby nádorů. 
Houbových přípravků a zejména coriolusu se tak používá k velmi důležité obnově imunitního systému pacientů s nádory, kdy pomáhá u leukopenie (snížení počtu bílých krvinek) a trombocytopenie (nedostatku krevních destiček, které jsou třeba pro krevní srážlivost), jež bývají běžnými vedlejšími účinky chemoterapie nebo radioterapie a ve svých důsledcích se kvůli nim musí snižovat dávky farmak a někdy i úplně přerušit nezbytnou konvenční protinádorovou léčbu. Netřeba ani zdůrazňovat, že osoby s oslabeným imunitním systémem, jsou více náchylné k chycení oportunních infekcí. 
Přípravky z coriolusu nebyly zatím ve Spojených státech ani v Evropě registrovány jako léčivo, protože obsahují několikanásobné překrývající se mechanismy, které ovlivňují imunitní systém, a tak jejich působení je pro západní farmaceutický registrační proces nepřehledné a nejasné.


 Zdravě aktivní houbová výživaPřirozené zdraví je o zdravotní péči, která respektuje dědictví naší evoluce. Spočívá v přístupu, který je v souladu s přírodou, nikoliv proti ní. ANH podporuje a ochraňuje přirozené zdraví, povzbuzuje k osobní zodpovědnosti a svobodné volbě v oblasti zdravotní péče. S hodnotami ANH se PRAGON aktivně ztotožňuje, čímž se zapojuje do mezinárodní kampaně o zachování individuálního práva na zajišťování zdraví přirozenými přírodními metodami.ANH Associate Member Innovators Club


Mohlo by Vás zajímat:

Houby jako lék

Obsahem této knihy je shrnutí hlavních poznatků o lěčivých houbách, které získali autoři na základě studia literatury, informací z přednášek na posledních mezinárodních konferencí, návštěv některých čínských pracovišť zaměřených na pěstování hub a též vlastních zkušeností z lékařské praxe.