BLAZEI-MRL • Žampion brazilskýBlazei-MRL

vědecký název: Agaricus blazei

japonsky: himematsutake

čínsky: jisongrong, 姬松茸

Obchodní balení obsahuje:

Přípravky z houbové biomasy vyrábí MRL ve dvou podobách:

T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) příslušné houby

P250 - balení obsahující 250 g jemně mleté biomasy (mycelia i primordia) příslušné houby

Doporučené denní dávkování:

T90: 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

P250: 1 - 3 g denně, obchodní balení je koncipované jako čtyřměsíční dávka. Každé balení obsahuje dávkovací lžičku, která zarovnaná odměřuje 2 g biomasy. Biomasu je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody. Prášek biomasy můžete pohodlněji konzumovat po smíchání s jogurtem, jablečnou šťávou či vodou.

Chemické a biologické vlastnosti 500 mg biomasy BLAZEI-MRL, resp. jedné tablety (750 mg):

účinná složka: Agaricus blazei Murrill – biomasa 500 mg

pojiva (u tablet):  mikrokrystalická celulóza, oxid křemičitý, rostlinný stearan hořečnatý, rostlinná kyselina stearová

aktivní enzymy:

 Blazei - složení

K významu žampionu brazilského:

Díky vysokému obsahu ceněných polysacharidů - betaglukanů, který je vyšší než u lesklokorky a houževnatce, používá se v Japonsku jako adaptogenní doplněk ke konvenční léčbě rakoviny. Žampion brazilský obsahuje tři různé betaglukany (1,3-beta-glukan, 1,4-alfa-glukan, 1,6-beta-glukan), minerální látky, fosfolipidy a chitin. Obsažené účinné látky specificky pomáhají produkci interferonu and interleukinu, které jsou účinné v boji u metastáz rakovinových buněk, zejména u rakovin dělohy. Betaglukany byly označeny v 80. letech jako aktivní složka podporující imunitní reakce organismu. Rovněž působí na snížení hladiny cukru v krvi, snížení krevního tlaku, hladiny cholesterolu a mají vliv u arteroskleróz.

Blazei

Něco málo o této houbě:

Agaricus blazei jedlá houba s nasládlou chutí a mandlovou vůní, která byla poprvé popsána na konci 19. století, kdy se začala pěstovat na východě Spojených států. Rozmach jejího užívání a pěstování začal po jejím znovuobjevení okolo roku 1970 v Brazílii.


 Zdravě aktivní houbová výživaPřirozené zdraví je o zdravotní péči, která respektuje dědictví naší evoluce. Spočívá v přístupu, který je v souladu s přírodou, nikoliv proti ní. ANH podporuje a ochraňuje přirozené zdraví, povzbuzuje k osobní zodpovědnosti a svobodné volbě v oblasti zdravotní péče. S hodnotami ANH se PRAGON aktivně ztotožňuje, čímž se zapojuje do mezinárodní kampaně o zachování individuálního práva na zajišťování zdraví přirozenými přírodními metodami.ANH Associate Member Innovators Club


Mohlo by Vás zajímat:

Houby jako lék

Obsahem této knihy je shrnutí hlavních poznatků o lěčivých houbách, které získali autoři na základě studia literatury, informací z přednášek na posledních mezinárodních konferencí, návštěv některých čínských pracovišť zaměřených na pěstování hub a též vlastních zkušeností z lékařské praxe.